ANASAYFA ORDUSPOR STORE52 ORDUSPOR DERGİSİ MULTIMEDYA İLETİŞİM        
Hoşgeldiniz, ziyaretçi! Lütfen üye girişi yapın veya kayıt olun!
Kulüp Futbol Basketbol Altyapı Amatör Branşlar Başsağlığı Kutlama Basın Duyurusu

Kınama

Ekleme tarihi : 31 Ocak 2018 Çarşamba - 19:47

Kınama Yazısı

 

Kulübümüzün antrenman ya da röportaj detayları ile ilgili bazı yerel basın mensuplarımızın 'sözde' şikayetini, şikayet eden gazetenin köşe yazısında üzüntüyle okumuş bulunmaktayız. Basın mensubu olarak kendisini bile henüz tanıtmayan arkadaşımızın talihsiz köşe yazısında dile getirdiği şikayetler ve ego ile ilgili  amaçsız fikrinden önce kendisinin öncelikle mesleğini icra etme yöntemini sorgulamasını isteriz.
 
Beni tanımayan, benim kulüpte, antrenmanda ya da maçta bir defa bile görmediğim basın mensupları, kendi gazetelerinde 1-0 kazandığımız maçı 2-1 bitmiş gibi yazıp, Orduspor’a verdiği değeri böyle gösterirken, şu andaki açıklamalarıyla hangi amaca hizmet etmektedir? Şahsımla ya da Orduspor ile olan sorunun nedir? 7’den 70’e her kesimden insan bana çok rahat bir şekilde ulaşırken, sorulan hiçbir soruyu yanıtsız bırakmazken, bir insan nasıl olur da ego sahibi olabilir? Göreve geldiğimiz günden bu yana antrenman ve geçen hafta oynadığımız Çarşambaspor maçında görmediğimiz gazete çalışanı, ego ile yazdığı yazıda kendisi hiç gazete binasından dışarı çıkmadan mesleğini icra ettiğini de belirtmekten aciz kalmamıştır.
 
Bir gazeteci, mesleği gereği araştırması gereken konulara neden dolaylı yoldan ulaşmaya çalışır? Orduspor’a bu kadar değer veren bir gazete, antrenmana gelip neden bir fotoğraf bile çekmez? Teknik direktörümüzle röportaj yapmak için cep telefonu numarasına neden ihtiyaç duyulur? Antrenman yeri ve saatleri açıkça belirtilmişken adeta “röportaj yaptırmıyorlar” algısı oluşturmak sizin gibi değerli bir kuruluşa hiç yakışmamıştır. Kulübümüzden sürekli olarak antrenman programları açıklanmasına, açıklamanın altına da “tüm taraftarlarımıza ve basın mensubu arkadaşlarımıza açıktır” notu düşülmesini rağmen, şahsımı ve Orduspor Kulübü’nü sanki ulaşılamaz bir yapı olarak göstermek çok yanlış bir davranıştır. 
 
Yorumu siz değerli kamuoyuna bırakıyoruz
 
 
Saygılarımızla. 
 
Suat DENİZ
Orduspor Kulübü Başkanı
 

Bu haber 3803 kez okundu

Ad, Soyad  
E-posta  
Yorum  
Güvenlik Kodu  

   

Ayhan çavuşoğlu

31 Ocak 2018 Çarşamba

Gazeteci arkadaşın yazdığını ve buna mukabil başkanın açıklamalarını okudum. Maç öncesi ve maç sonrası stad ile klüp arasında taraftarla yürüyen hatta klübün her antrenmanında futbolcusu ile beraber olabilen başkana ulaşamadım, yaklaşamadım, soru bile soramadım veya sordurmadılar, yaklaştırmadılar gibi çirkin yakıştırmaları yapan ve yazan gazeteci arkadaşım mesudiyeden mi bakıyosun olaylara yoksa bir başka arızan varda evden yada ofisindenmi çıkamıyorsun, ara kardeşim başka türlü bir sorunun varsa eminim ba