ANASAYFA ORDUSPOR STORE ORDUSPOR DERGİSİ MULTIMEDYA İLETİŞİM        
Hoşgeldiniz, ziyaretçi! Lütfen üye girişi yapın veya kayıt olun!
Kulüp Futbol Basketbol Altyapı Amatör Branşlar Başsağlığı Kutlama Basın Duyurusu Kadın Futbol

Enver Yılmaz’dan Kulübümüze Ziyaret

Ekleme tarihi : 04 Eylül 2014 Perşembe - 09:46

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz kulübümüze ziyarette bulundu

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz kulübümüze ziyarette bulunarak, Kulüp Başkanımız Dr. Nedim Türkmen ve yönetim kurulu üyelerimiz ile bir toplantı gerçekleştirdi.
 
Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Enver Yılmaz şunları kaydetti.

"Takımımıza omuz atma zamanı geldi"

"Kulüp Başkanımız ve yönetici arkadaşlarımız ile kulübümüzü mevcut borç durumu, yeniden yapılanma süreci, sponsorluk anlaşmaları ve kombine satışlarına yönelik neler yapılabilir masaya yatırıp tartıştık. Birkaç yol haritası ile birlikte basın mensuplarını da işin için sokmak kaydıyla takımımıza yeniden omuz atma zamanı geldi diyoruz."

"Sponsorluk kampanyası"

"Şehrimizin önemli şirketleri, kurum ve kuruluşları Orduspor’a sponsor yapmak olacak. Başta sağra, ünye çimento , soya ve poyraz olmak üzere her birisine Orduspor’a sponsor olması konusunda davette bulunuyorum. Olmadıkları taktirde bizzat gitmek suretiyle bu arkadaşlarımızı sponsor yapacağımızı söylüyorum. Bunun gibi şehrimizde ekonomik anlamda rüştünü ispatlamış kurum ve kuruluşları Vali beyle beraber ziyaret etmek kaydıyla ilimizin markası olan takımımıza sahip çıkmak konusunda üstün gayret göstereğimizi kamuoyuyla paylaşıyorum. "

"Kombine kampanyası"

"Bütün yerel kanallarımızı önceki kampanyada olduğu gibi kesintisiz canlı yayın yapmaya davet ediyoruz. Kombine satışlarında en üst rakamı alma hedefimiz var. Ben bağlandım 100 verdim, diğeri 200 verdi değil. Kim ne verdiyse yetkili arkadaşlarımız adreslerine gitmek suretiyle gerekli işlemleri hemen halledecek. Kampanyayı birkaç günde içinde başlatmayı planlıyoruz. Ayrıca bizde Büyükşehir Belediyesi olarak sürecin tam ortasındayız ve içinde olacağız. Orduspor Ordunun en büyük markasıdır. Yaşanan bütün olumsuzluları bir tecrübe olarak kabul edip önümüzdeki günden itibaren, stadyumumuzun kombine satışlarını en üst seviyeye çıkarmak, daha sonra stadyumu doldurup çoşkulu bir taraftarla beraber takımımıza sonuna kadar sahip çıkmak olacak. "

"İki önemli karar aldık"

"Bizim için bugün alınmış 2 önemli karar; Sponsor destekleri ile büyük firmaları sürecin için sokmak, kombine satış kampanyasının kulüp ve büyükşehir birlikte ortak hareket ederek en üst seviyeye çıkartmak olacak."
 
"Kamuoyunun kafasında soru işareti varsa.."
 
Ben gayet umutluyum, hiç karamsarlığım yok. Nedim Başkan ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız tahtanın son aşamasına gelinceye kadar üzerine düşeni yapmışlardır. Kulübün mali durumuna bakıldığında döndürülebilir ve yönetilebilir bir ekonomik borç yapısının olduğu ortadadır. Buna yönelik kamuoyunun kafasında bir soru işareti varsa biz onuda paylaşmaya hazırız. Toplam borç dökümleri ile arkadaşlarımız gerekli bilgileri bize verdiler.Bizler de kamu kurum ve kuruluşlarına olan borçları öğrendik. Şu an itibariyle en son yapılan kongreden sonra borçta bir artışın olmadığını,nakit akışı sağlandığı takdirde korkulan bir borç olmadığını hatta bugün itibariyle nakit ödeme takvimi olduğunda 25-30 milyon liralık bir nakit girdisiyle Orduspor’un tüm kurum, kuruluş, futbolcular ve piyasaya olan borçlarını rahat bir şekilde ödenebileceğini arkadaşlarımız resmi evraklarıyla bize sundular. Burada önemli olan borcun döndürebilir olmasıdır.
 
"Borcun çok olması önemli değil"
 
"Borcun çok olması önemli değil.  Bugün dünyada en borçlu devlet Amerika, ikinci borçlu devlet Japonya. Büyükşehir belediyesi olarak da bizim de çok borcumuz var ama ben bir etapta 350 milyon liralık bir yol ihalesi yapabiliyorum 310 milyon lira borcum olduğu halde. Mesele borcun yapılandırılabilir olması ve borcun döndürülebilir olmasıdır. Burada 1 Eylül tarihi itibariyle hukuki anlamda bizi sıkıntıya sokan süreç bitmiştir. Bundan sonra hukuki anlamda haciz sıralamasına girmiş futbolcu arkadaşlarımızın resmi alacağı ile gel arkadaş senin borcun şudur denilecek borç arasındaki fark %90lara yakın fark olabilmektedir. Kulüp hukuki anlamda kendisini yönetebilir bir kıvama ve ahenge getirilmiş. Bu borç yapısı İnşallah Süper Lig’e çıktığımız an gelirimizin üçe dörde katlanması ile birlikte borç, kamuoyunu korkutan borç, şahsen beni de korkutan borcun korkulabilir bir borç olmadığı yönünde bende bir kanaat oluşmuştur. Buna yönelik de önümüzdeki günlerde şehir takımı kimliğine, şehrin sahip çıkmasıyla birlikte yıl içinde oluşturabileceğimiz 5-6 milyon liralık kaynakla birlikte bu sene çok rahat bir şekilde sezonu İnşallah mutlu ve huzurlu bir şekilde tamamlarız."

Bu haber 4437 kez okundu

Ad, Soyad  
E-posta  
Yorum  
Güvenlik Kodu