ANASAYFA ORDUSPOR STORE 19 EYLÜL MULTIMEDYA İLETİŞİM        
Hoşgeldiniz Lütfen üye girişi yapın veya kayıt olun.
Hakkında Tarihçe Yönetim Kurulu Eski Başkanlarımız 19 Eylül Stadyumu Tesislerimiz Sponsorluk Basketbol Puan Durumu Futbol Okulları Başkan Kulüp Üyelerimiz Kulüp Üyeliği
19 EYLÜL STADYUMU
 
19 Eylül Stadyumu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Ordu’yu 19 Eylül günü ziyaret etmesi ile bu ismini almıştır. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ülkemizin birçok ilinde stadyum kurulmasına ilişkin bakanlar kurulu kararı sonucu ilimiz Ordu’da kurulmuştur. Şehir merkezinde yer alan stadyumun, ilk önce şimdiki maraton ve kapalı tribünleri halkı ağırlamaktaydı. Sonraları Kuzey Kale Arkası ve Güney Kale Arkası adı verilen iki bölüm eklendi ve stadyumun seyirci kapasitesi 15.000’e yükseltildi. Yeni düzenlemeler ve koltuk montajından sonraki stadyum seyirci kapasitesi 12.000’dir.
 
 
Ordu Spor Futbol Takımı’nın maçları bu stadyumda oynanmaktadır. Stadyumda bir protokol tribünü, iki vip tribünü, iki kapalı tribün, bir engelli tribünü, 760 kişilik misafir seyirci tribünü, iki kale arkası tribünü ve bir maraton tribünü bulunmaktadır. Stadyum günün şartlarına ve TFF kriterlerine uygun olarak tam donanımlı iki sağlık odasına, basın çalışma odasına, basın toplantı odasına ve ev sahibi takım, misafir takım, temsilci ve hakemler ihtiyaçlarını karşılayacak donanımlı odalara sahiptir.
 
Doğal çim üzerindeki oyun alanı 68’e 105 metre dikdörtgendir. Bakımlı çimi ve düzgün toprak yüzeyi ile aynı sınıflandırmada yer alan sahaların arasında en iyileri sıralardadır.
 
19 Eylül Stadyumu yapılan protokolle Orduspor Kulübü’ne 10 yıllık süre için kiralanmıştır. Şu anda Karşıyaka 1 Nolu Saha'da maçlarını oynayan kulübümüz, taraftarların yoğun ilgisinden dolayı zaman zaman 19 Eylül'de de müsabakalara çıkmaktadır. Orduspor Kulübü’nün girişimleri ile stadyuma yaptırılan rulo pano sistemi ile kulübümüzün reklam gelirleri artırılmıştır. Işıklandırılması için çıkan kararla, çalışmalar bitti ve 2010-2011 sezonundan itibaren 19 Eylül Stadyumu’nda artık gece maçı da oynanmaya başladı.
 
Tesislerde bulunan nizami doğal bir çim saha ve 105’e 70 sentetik saha bulunmaktadır. Nizami doğal çim sahada A takımın antrenmanları günlük olarak yapılmaktadır. Sentetik sahada alt yapı futbolcuları antrenörleri eşliğinde antrenmanlarını yapabilmektedir. Yine sentetik sahada U14, U15, U18 ve A2 takımlarının lig maçları düzenlenmektedir.